Покровителі товарознавців

Іван (Йоан) Новий Сучавський

Ioan

Іван (Йоан) Новий Сучавський – православний святий, великомученик, що зазнав мученицької кончини на землі, яка тепер є частиною України. Називаєтся Сучавський, оскільки його мощі зберігаються у м. Сучава на північному сході Румунії. Святий Йоан Новий – один з найшанованіших святих у північно-східній Румунії, Молдавії та Буковині. За життя (XIV ст.) був купцем, тому вважається покровителем тих, хто займається торгівлею. Святий Йоан суворо дотримувався ділового етикету в торгівлі і милосердствував про підлеглих; звершуючи торгові мандрівки, відвідував численні християнські святині і мощі святих праведників.


Свята Параскева Сербська

Paraskeva

Свята Параскева Сербська. Народилася в місті Епіват (Туреччина) на березі Мармурового моря, неподалік від Константинополя. Її братом був святитель Ефімії, єпископ Мадітоса. Після смерті батьків Параскева роздала отриманий спадок і поїхала в Константинополь, де прийняла чернечий постриг, а пізніше – на Святу землю на поклоніння святиням. Після паломництва вона оселилася відлюдницею в пустелі в Йорданській долині. За два роки до смерті в літньому віці повернулася додому, де і померла. Була похована на загальному кладовищі як безіменна мандрівниця. Вважається покровителькою торгівлі.

Дні пам’яті: 30 серпня і 14 жовтня


Йосип Волоцький

Volotskui

Йосип Волоцький – ігумен Волоцький, чудотворець, засновник Волоцького монастиря. За те, що талановито вів господарські справи монастиря, вважається покровителем бізнесу, зокрема торгівлі. Вважав, що церква повинна розширювати своє господарство, матеріальні можливості, щоб використовувати їх в благих цілях.


Меркурій

Merkuriy

Меркурій (за римською міфологією) — Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівників. Меркурій (з латинської «меркаре») означало «торгувати». Єдиною помітною особливістю зображень давнього божества був великий гаманець. Пізніше Меркурія ототожнили з грецьким Богом Гермесом і з’являвся він уже в крилатих сандаліях, подорожному капелюсі, із жезлом (кадуцеєм) в руці. Гаманець змінився об’ємною грошовою торбою, яку Бог завжди мав на боці. Віддавши належне пишності вбрання, люди наділили Меркурія складнішими функціями. В останніх століттях минулої ери римляни вважали Меркурія заступником ремесел, мистецтв, таємничих вчень, магії і астрології. На особливе місце у римському пантеоні Меркурій заслуговував завдяки працьовитості, справедливості і тому, що ніколи не втручався у сварки. Відкривши ртуть, середньовічні алхіміки назвали нову речовину ім’ям улюбленого Бога. Астрономи вибрали ім’я Меркурій для однієї з планет Сонячної системи, найбільш наближеної до денного світила.


Ґане́ша

Hanesha

Ґане́ша («поводир групи») — слоноголовий бог удачі і мудрості в індуїзмі, покровитель астрології, заступник торгівлі, син Шиви і Парваті, брат Сканди. Очолює почет божеств Ґанів, що оточують Шиву, і носить також ім’я Ґанапаті «владика Ґанів». Хоча Ґанеша є проводирем нижчого пантеону в служінні Шиви, він шанується, насамперед, як божество мудрості, успішних починань і усунення перешкод. Ґанешу призивали і призивають дотепер у допомогу при початку будь-якої справи, зі звертання до нього починаються багато творів санскритом (йому присвячена й окрема Ґанеша-пурана). Зображення і храми Ґанеші винятково популярні, особливо на півдні Індії. У численних храмах, присвячених Ґанеші, особливо відзначається четвертий день світлої половини місяця — чатуртті, а в місяці бхадра (серпень-вересень) у Махараштрі свято Ґанеші відзначають протягом десяти днів.


Ебісу

Ebisu

У Японії Ебісу здавна вважається богом ранкового сонця, покровителем дітей і торгівлі. Риба в руках Ебісу стала сприйматися як символічна нагорода за чесність в торговельних справах. Деякі нецке зображують, як усміхнений бородатий Ебісу обіймає руками спійману ним рибу. Така фігурка асоціювалася зі старовинним прислів’ям «важко зловити священного коропа голими руками в чистій воді». Двадцяте число кожного місяця вважається в Японії днем Ебісу, а з 9 по 11 січня проводиться Тока-Ебісу – свято на його честь.


Велес

Veles

Велес – в слов’янській міфології – бог торгівлі, опікун худоби. Асоціюється із багатством та магічними силами світу духів. Він посредник при укладанні договорів і той хто тлумачить закони. Культ Велеса, поряд з культом Перуна, належить до древніх давньослов’янських; імена цих божеств реконструюються на православному рівні. Існують елементи системного протистояння двох головних богів. Так, в угоді Русі з Візантією 907 року Велес (у Повісті врем’яних літ – Волос) порівнюється з золотом, а Перун — зі зброєю. У Києві ідол Перуна стояв на горі (а потім входив до складу створеного князем Володимиром у 978 році пантеону), а ідол Велеса, ймовірно, на київському Подолі, у нижній частині міста; серед шести богів київського княжого пантеону Велеса не було, незважаючи на древність і всезагальність його культу. Схожа ситуація з «верхом» і «низом» існувала у Македонії, де є місто Велес, яке розташоване біля пагорбу Іллі-пророка (який запозичив у Перуна функції громовержця), і у Хорватії, де є село Волоско під горою Перун. Це також мало місце і в соціальному плані їх культу: Велес вважався богом «усієї Русі», а Перун — переважно богом княжої дружини.
У більшості течіях одностайно вважають середу днем Велеса.

Знак Велеса:

Veles_sign


Ек-чуах

Ek-Chuah

В культурі народу Майя бог Ек-Чуах займав одне з найважливіших місць не тільки на майянскому пантеоні богів, а й у повсякденному житті індіанського племені. Цей смертний захисник індіанців був покровителем торгівлі і мандрівників. У легендах Ек-Чаухі згадується як бог торгівлі майя, а на зображеннях постає у вигляді мандрівника, що спирається на ціпок, несучи важку ношу за спиною. Невід’ємними елементами образу цього божества були темний, майже чорний, колір шкіри, а також довгий ніс і товсті губи.


Кочіметль

Kochimetel

Кочіметль (аст. Cochimetl) – бог коммерції, покровитель торгівлі у ацтеків.


Мін

Min

Мін, за єгипетською міфологією, є Бог дощу, родючості, врожаїв, чоловічої потенції, хазяїн усіх жінок. Мін вважався додинастичним божеством. У самі ранні роки він був Богом неба, і був сузір’ям Оріону, з яким давні люди пов’язували дощ і блискавку. Культ божества виконувався в Коптосі, Омбосі, Хеммісі і Нубії. З розвитком Коптоса Мін почав приймати риси справжнього Бога — покровителя торгівлі, пустелі і караванів. Був захисником караванів від Комптоса і до Червоного моря. В якості божества «зарубіжних країн» Мін протегував купцям, паломникам, кочівникам і мисливцям. Міну робили честь також шахтарі і працівники в каменоломнях.


Publisher: Team EPMPD  

Ваш e-mail не буде опублікований. Обовязкові поля відмічені *

Можна використовувати наступні HTML-теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Кафедра екологічної політики та менеджменту природоохоронної діяльності запрошує на навчання студентів за напрямом "Товарознавство і торговельне підприємництво" (м. Львів)