Товарознавство у Львові

Історія розвитку товарознавства у Львові у 19-20 ст.

З 1817 р. у Львові товарознавство розвивалось виключно в межах навчального закладу, з якого в подальшому виникла Львівська політехніка. Спочатку це була Трирічна реальна школа, пізніше, Підготовча школа технічних і комерційних спеціальностей, згодом – Реальна торговельна академія, а пізніше Технічна академія. У 1853 р. від Технічної академії (тепер Національний університет «Львівська політехніка») частково відокремився торговельний відділ, з якого в подальшому почалася історія Львівської комерційної академії. За поданням Міністерства віросповідань та освіти у 1899 р. на основі цього відокремленого торговельного відділу відкрито державну Вищу торговельну школу у Львові. У 1902 році Вища торговельна школа стала називатися Торговельною академією. У 1922 р. Торговельну академію було реорганізовано у вищу школу закордонної торгівлі. З 1936 р. заклад знову набув статусу академії. Академія закордонної торгівлі була орієнтована, в основному, на поляків. Лише поодинокі українці здобували освіту в цьому навчальному закладі.

Враховуючи високі темпи розвитку кооперативного руху в Галичині, українські підприємці гостро відчували брак у кваліфікованих кадрах, тому в 1911 р. у Львові при товаристві «Просвіта» створено Першу торговельну школу, яка пізніше була переіменована на Українську торговельну школу. Її Організатором і директором був хімік-технолог, професор Львівської політехніки, а за сумісництвом також професор Віденської політехніки і Академії зовнішньої торгівлі у Львові Роман Васильович Залозецький-Сас. Торговельна Школа Товариства «Просвіта» у період міжвоєнного двадцятиліття була єдиним постійно діючим дидактичним навчальним закладом у сфері кооперації і торгівлі.

Можливо Ви також зацікавитесь “Рідкісноземельні метали (РЗМ)”

Після встановлення в Західній Україні радянської влади усі українські заклади освіти, які існували при національних товариствах, перестали існувати. Щодо Академії зовнішньої торгівлі, то її реорганізовано в Інститут радянської торгівлі. З 1945 р. у Львові почали функціонувати два вищі торговельні навчальні заклади. З Харкова переведено Український радянський інститут кооперативної торгівлі. Цей вищий навчальний заклад був одним із чотирьох інститутів ім. М.Туган-Барановського, що під назвою «Торговельно-товарознавчий інститут» діяв у Києві, потім – в Одесі, а з 1944 р. – у Харкові. У 1947 р. шляхом об’єднання Львівського інституту радянської торгівлі та Інституту радянської кооперативної торгівлі було створено Львівський торговельно-економічний інститут, який спеціалізувався на підготовці фахівців для системи кооперації – бухгалтерів, економістів, товарознавців. .

Про історію розвитку товарознавства можна дізнатись перейшовши за посиланням:
http://pca.com.ua/pro-tovaroznavstvo/tovaroznavstvo-fragmenti-istoriyi-u-lovovi/

Список використаних джерел

  1. Історія Львівської політехніки // www.logos.biz.ua
  2. Буцко М.І., Кипаренко В.Г. Державний університет «Львівська політехніка»: 1844-1994 / М.І. Буцко, В.Г. Кипаренко. – М. Львів: Видавництво Державного університету «Львівська політехніка», 1994 р., с. 145.
  3. Історія Академії. Львівська комерційна академія // www.lac.lviv.ua
  4. Козакевич Є. Розвиток українського кооперативного руху в Польщі (1918-1939 рр.) // www.ukrcoop-journal.com.ua
  5. Роман Залозецький-Сас – Українці в світі // www.ukrainians-world.org.ua

Publisher: Team EPMPD  

Ваш e-mail не буде опублікований. Обовязкові поля відмічені *

Можна використовувати наступні HTML-теги і атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Кафедра екологічної політики та менеджменту природоохоронної діяльності запрошує на навчання студентів за напрямом "Товарознавство і торговельне підприємництво" (м. Львів)